Directioneaza 2% pentru copiii si tinerii vulnerabili.
Fondatia Cote
EN RO

O punte către un viitor mai bun

MISIUNE
Acționam durabil pentru incluziunea sociala a copiilor și tinerilor vulnerabili

VIZIUNE
Fiecare copil și fiecare tânăr își împlinește visele într-o societate deschisă și implicata

mai multe despre noi

Se incarca albumul...trebuie sa aveti flash instalat
Stiri si evenimente
Anunț de angajare Fundația COTE angajează experți pentru angajare în cadrul unui proiect de prevenire a abandonului școlar în comunități dezavantajate din județul Iași

Povesti de succes
Sportul schimbă destine! După ce a terminat clasa a VIII-a,Petronela a plecat la Școala Profesională, la Hîrlău, așa cum au făcut și frații ei, așa cum fac cei mai mulți dintre copiii din satul ei care aleg să continue studiile. Nu își imagina cum, în scurt timp, viața ei se va schimba.
În Absolvent semeni, dar nu știi când culegi roadele Când lucrezi într-un proiect ce își propune să sprijine tinerii ieșiți din centrele de plasament să se integreze în societate, măsura succesului o afli peste ani. Când ies din proiectul ”Absolvent”, desfășurat de Fundația COTE an de an, din 1996, tinerii au un loc de muncă și un loc unde să stea.

Site realizat in cadrul unui proiect finantat de Trust for Civil Society
in Central & Eastern Europe si Fundatia Principesa Margareta a Romaniei